МИЛИЦА МАРИНКОВИЋ рођена је у Београду, 1992. године. Потиче из породице професора музике и због талента који је био изражен од малих ногу, уписује Музичку школу „Др Војислав Вучковић“ са четири године. Након завршеног припремног разреда, наставља са образовањем у истој школи и уписује клавир, у класи проф. Марине Јаковљевић. За време ниже школе осваја две треће награде на Републичком такмичењу Србије (2001. и 2003. године), две друге награде на Међународном такмичењу „Др Војислав Вучковић“, другу награду на 47. Фестивалу младих уметника Србијe, где је изабрана за једног од представника своје школе. Средњу школу уписује 2005. године и завршава је у класи мр Бранке Жиравац-Јеремић. Осваја трећу и другу награду на Републичком такмичењу (Србија), и две треће на Међународном такмичењу др Војислав Вучковић. Наступала је у многим салама Београда међу којима издваја: велику салу Коларчеве задужбине, Руски дом, Дечији културни центар, Народни музеј, Етнографски музеј и многи други. Након завршене средње школе, 2009. године уписује Академију умјетности у Бањој Луци, и то у класи др Владимира Цвијића (Београд). У року завршава основне студије са највишом оценом, а за време истих учествује на многим концертима студената као солиста, део камерног састава или као корепетитор.  Oсваја прву награду на Бијеналу у Бањој Луци, као члан клавирског дуа. Такође је одржала и два солистичка концерта 2013. године, у великој сали Банског двора (Бања Лука) и  у сали Музичке школе Саво Балабан (Приједор). Затим уписује мастер судије на Факултету Музичке уметности у Београду и завршава у року са највишим оценама. Тренутно је запослена као професор клавира, а такође се активно бави пијанизмом као солиста и корепетитор.