Невен Маринковић, рођен је 1991. године у Бањoj Луци. Основну и средњу музичку школу “Владо Милошевић” завршио је у класи проф. Бориса Дукића, а затим своје школовање наставља на Академији умјетности у Бањој Луци и основне студије завршава 2014. године у класи проф. Николе Срдића. Тренутно је апсолвент мастер студија на Академији умјетности. За време школовања постаје добитник многих признања и низа награда од којих се издвајају: Републичко такмичење музичких школа (2003-2009. године- I награде), Међународно такмичење Пожаревац (2006.-2007. година-I награде), учешће на Међународном такмичењу Антоан Еберст (Нови Сад, 2008. и 2012. године) и на такмичењу дувача у Кршком (Словенија, 2008. године), а такође и у Вараждину (Хрватска, 2013. година). У току досадашњег школовања похађао је многе семинаре. Стални је члан радионица код проф. Николе Срдића на Гучеву (Србија) где је сарађивао са Робертом Пирцом, Тадеј Кенигом, Ђуром Петеом, Лазаром Кондићем и Зораном Кмицикевићем. Похађао је семинар Беле Ковача у Новом Саду (Србија), 2012. године, а био је и активни члан на семинару кларинета у Вараждину 2013. године. Активно је учествовао на мајсторској радионици Сарајево Chamber Institute коју је подржао Manhattan string quartet и кларинетиста Stanley Drucker. Као солиста уз пратњу оркестра наступио је: Културни центар Бански двор 01.06.2009. композиција “Метохијске скице” Мирослав Штаткић уз пратњу оркестра Музичке школе Владо Милошевић, Културни центар Бански Двор 01.12.2013. „Кончертино за кларинет и оркестар“ Душан Радић уз пратњу оркестра АУБЛ , Културни центар Бански Двор 02.10.2014. „ Концерт за кларинет и оркестар А-дур опК622“ W. А. Моцарт оркестар АУБЛ, Културни центар Бански Двор 16.12.1015. „Концерт за два кларинета и гудачки оркестар“ G. Ph. Telemann оркестар АУБЛ. У граду Buttriо (Италија), одржао је цијеловечерњи концерт као члан камерног састава. На концерту младих композитора 2013. године премијерно је извео дијелo за соло кларинет Младена Јанковића. Активан је као предавач, солиста, камерни и оркестарски свирач.