Николина Вукелић рођена је 20.12.1989.године у Бањој Луци. Основну и средњу музичку школу „Владо Милошевић“ завршила је у класи професорице Дијане Зрнић на одсјеку за клавир.  Академију умјетности уписала је 2007.године у Бањој Луци, у класи професорице Невене Поповић, такође на одсјеку за клавир. Дипломирала је 2011.године у класи професора Владимира Цвијића.  Као ученик и студент наступала је на бројним  републичким и међународним такмичењима, гдје је остварила значајне резултате. Учествовала је на многим концертима и фестивалима као соло пијаниста и члан камерних састава. Током школовања и рада усавршавала се на семинарима код еминентних професора и пијаниста. Тренутно је запослена као професор клавира у музичкој школи „Владо Милошевић“ .