Мр Радиша Рачић рођена је у Бања Луци (1976). Дипломирао је и завршио постдипломске студије на Академији умјетности Универзитета у Бањалуци, одсјек музичке педагогије (контрапункт) у класама професора Константина Бабића и Слободана Атанацковића.  Радиша је такође похађао дириговање у класи професорке Даринке Матић Маровић. Ради у Музичкој средњој школи “Владо Милошевић” Бања Лука. Од 2016. године ради као доцент на Педагошком факултету Независног универзитета у Бањалуци. Од 2002. године диригент Мјешовитог хора Музичке школе Владо Милошевић. Са овим хором освојио је бројне награде и признања. Најважније су пет првих награда и једна посебна награда на Републичком такмичењу музичких школа, златна медаља и награда публике на фестивалу хорова „Мајске музичке свечаности“ Бијељина (Босна и Херцеговина). Од 2002. до 2012. године био је уметнички руководилац и диригент етно групе „Гора“. Са овом групом имао је бројне концерте у Бања Луци и другим градовима Републике Српске. Двадесет и три године био је активни члан Мјешовитог хора СПД „Јединство“ Бања Лука.