Виолета Лучић рођена је у Сарајеву. Студирала је гитару на Музичкоj Aкадемији у Београду код професорице Вере Огризовић, током које је похађала мастер класе Д. Богдановића, В. Ивановића и А. Десидерио.

1. и 2003. учествовала је на Балкан Арт-у у Италији (Рим, Милано, Торино) и наступила као солиста и у дуелу флауте-гитаре са Сањом Матановић, са којом у наредним годинама редовно наступа. Као чланица Сарајевског гитаристичког квартета наступила је на фестивалу камерне музике у Никшићу (Црна Гора). Последње три године наступа са виолинисткињом Љубицом Црнобрња, са којом је снимила ЦД, у част 80 година постојања Музичке школе „Владо Милошевић“ из Бањалуке. Такође је активни члан оркестра „102 гитарске жице“, ансамбла који окупља професоре и студенте из Бање Луке, Приједора и Бихаћа.

Тренутно ради као професор гитаре у Музичкој школи „Владо Милошевић“ у Бањалуци.