шеф одсjека
Мр Борис Дукић, рођен је 30. 4. 1975. године у Пиједору гдје завршава Основну школу и стиче основно музичко образовање. Музичку средњу војну школу похађа у Сарајеву у класи професора Станислава Селака, а завршава у Новом Саду у класи професора Јосипа Гашпаревића (1989-1993. године). Диплому стиче на Академији уметности у Бањалуци „Дипломирани музичар – кларинетиста” у класи професора Николе Срдића, те код истог професора наставља и постдипломске студије и стиче звање магистра. Од 1993. до 2002. године службује као професионално војно лице у Бањалуци и Београду у Војним оркестрима као први кларинетиста и помоћник диригента. У Музичкој школи „Владо Милошевић” хонорарно ангажован као наставник кларинета од 1996. до 2002. године, а од 2002. године до данас у сталном радном односу као професор кларинета и саксофона. Од 2004. обавља и дужност шефа дувачког одсека.
И награда на такмичењу Музичких школа и Академија РС. Награђен Златном плакетом Универзитета у Бањалуци за постигнути успех на основним студијима, за време службовања похваљен од министра одбране РС.
Остварује велики број наступа као солиста и као члан различитих оркестара и камерних састава. Од оснивања члан камерног састава “Либертанго“ (2004. године снимљен студијски албум – ЦД у продукцији ЈС МП БиХ). Снимао различите материјале за РТРС, РТС, Р НС, АТВ, ЈС МП БиХ. Учешће на виликом броју семинара. Његови ученици постижу запажене резултате на домаћим и међународним такмичењима.
флаута
Наташа Вукојевић је рођена 1991. године у Бањој Луци. Основну музичку школу „Владо Милошевић“, уписује 2004. године, са 13 година. Након двије године завршава основно музичко образовање и своје школовање наставља у Музичкој школи „Владо Милошевић“ у класи проф. Славице Бобрек.
Средњошколско образовање обиљежиле су многобројне награде на републичким и међународним такмичењима у земљи и региону, из поља солистичке и камерне музике, као и многобројне награде, признања за постигнуте успјехе и стипендије Министарства просвјете и културе Владе Републике Српске. Усавршавала се на семинарима и мастеркласовима код истакнутих професора и предавача. Миомира Симоновића, редовног професора на Факултету Музичке уметности у Београду, Андреа Олива, Ницола Маззанти-ја, Гергелy Иттзес-а и Дејана Гаврића. У истом периоду активни је члан Интернационалног мајсторског семинара модерне музике у организацији „Мусицианс wитхоут Бордерс“ из Холандије.
Заједно са двоје колега са дувачког одсјека и проф. Сунчицом Лончар, 2010 године, одабрана је да отпутује на манифестацију „Дани Културе“ у Каисерслаутерну (Њемачка) као представник града Бања Луке и матичне школе.
Академију умјетности у Бањој Луци уписује 2010. године. Дипломирала је 2014. године у класи мр проф. Лаура Леваи Аксин са највишом оцјеном. Поред солистичког дјеловања, бројни су наступи и такмичења у камерним саставима у класи проф. Тимее Хотић.
Вријеме основних студија провела је на мјесту прве флауте Симфонијског оркестра Академије умјетности у Бањој Луци, под диригентском палицом мр проф. Бранке Радошевић – Митровић, са којима је реализовала низ концерата и пројеката. Од 2012. учествује у пројектима интернационалног оркестра, СТÜБАпхилхармоние на мјесту прве флауте и пиколисте под диригентском палицом Мартина Ленза. Учесник је многобројних фестивала као што су ФлаутаФеста у Београду, Сарајево Јазз Фестивала. За вријеме и након студија, снимала је за културно-умјетнички програм Радио-телевизију Републике Српске као солиста и камерни извођач.
Свој педагошки рад започела је на трећој години основних студија у Музичкој школи „Владо Милошевић“ Бања Лука, на мјесту наставника флауте. Након завршетка студија прелази на радно мјесто професора флауте у Музичку школу „Константин Бабић“ у Прњавор, гдје са ученицима постиже завидне резултате на пољу концертне праксе и такмичења републичког и међународног нивоа. Радила је на мјесту професора флауте у Музичкој школи „Стеван Стојановић Мокрањац“ Бијељина. Од 2017. године, редован је професор флауте у Музичкој школи „Владо Милошевић“.
Активни је члан квартета флаута „Флутете“ са којима је веома успјешно реализовала на десетине цјеловечерњих концерата у земљи и иностранству.
флаута
Флауту је почела свирати у 14-ој години у класи проф. Славице Бобрек у МШ „Владо Милошевић“ гдје је и матурирала на одсјеку за музичког извођача флаутисту и музичког сарадника. На оба поменута одсјека је била проглашена за најбољег ученика у генерацији.
Након музичке школе дипломирала је на филозофском факултету у Бањалуци, на одсјеку за педагогију, а потом и на Академији умјетности у Бањалуци у класи мр Лауре Леваи – Аксин у чијој је класи двије године након дипломрања и магистрирала. Током додипломског студија била је проглашена за једног од 10 најуспјешнијих студената универзитета у Бањалуци.
Концертном дјелатношћу у професионалном смислу се бави од 2001. и то понајвише као камерни музичар, али и као солиста и оркестарски музичар. Међу многобројним камерним ансамблима чији је члан била издваја „Петите трио“ (флаута, виола, обоа), трио Classic (флаута, виолина, виола), камерни ансамбл „Belcanto“ (глас, флаута, клавир). Тренутно је члан квартета флаута „Флутете“ чији је идејни творац, оснивач и предсједник истоименог удружења грађана. Са наведеним ансамблом је од оснивања 2014. извела неколико десетина концерата у РС, Србији, Француској, Русији…, али и реализовала неколико веома запажених пројеката у области класичне флаутистичке музике од којих истиче манифестацију “Дани флауте”.
Солистичке наступе одржава у многим градовима РС-а, али и у иностранству од којих истиче концерте у Њу Јорку и Вошингтону 2003. и2004. у оквиру манифестације „Дани БиХ културе у
САД-у“.
Као солиста се појављује и испред оркестара: гудачког оркестра Академије умјетности из Бањалуке под диригентском палицом Даринке Матић – Маровић, гудачког оркестра музичке школе „Владо Милошевић“ из Бањалуке под диригентском палицом Бранке Радошевић и Вање Топић те оркестра „Арион“ чији је диригент Мухарем Инсанић. У наведеним и многим другим оркестрима свира на мјесту прве и друге флауте, али и као пиколиста.
Од маја 2006-те године сарађује са оркестром „Мостар симфониета“ и диригентима Рут Вотермен и Најџелом Особрном са којима је наступала у Бањалуци и Сарајеву и још увијек изводи музику у позоришним представама Ulysses theatrа на Брионима.
Са ученицима константно постиже запажене резултате у концертној дјелатности и на такмичењима републичког и међународног нивоа. У музичкој школи «Владо Милошевић» је запослена од 2007.године и предаје флауту, камерну музику и читање с листа.
Нижу музичку школу је завршила у Бањалуци…
саксофон
Невен Маринковић, рођен је 1991. године у Бањoj Луци. Основну и средњу музичку школу “Владо Милошевић” завршио је у класи проф. Бориса Дукића, а затим своје школовање наставља на Академији умјетности у Бањој Луци и основне студије завршава 2014. године у класи проф. Николе Срдића. Тренутно је апсолвент мастер студија на Академији умјетности. За време школовања постаје добитник многих признања и низа награда од којих се издвајају: Републичко такмичење музичких школа (2003-2009. године- I награде), Међународно такмичење Пожаревац (2006.-2007. година-I награде), учешће на Међународном такмичењу Антоан Еберст (Нови Сад, 2008. и 2012. године) и на такмичењу дувача у Кршком (Словенија, 2008. године), а такође и у Вараждину (Хрватска, 2013. година). У току досадашњег школовања похађао је многе семинаре. Стални је члан радионица код проф. Николе Срдића на Гучеву (Србија) где је сарађивао са Робертом Пирцом, Тадеј Кенигом, Ђуром Петеом, Лазаром Кондићем и Зораном Кмицикевићем. Похађао је семинар Беле Ковача у Новом Саду (Србија), 2012. године, а био је и активни члан на семинару кларинета у Вараждину 2013. године. Активно је учествовао на мајсторској радионици Сарајево Chamber Institute коју је подржао Manhattan string quartet и кларинетиста Stanley Drucker. Као солиста уз пратњу оркестра наступио је: Културни центар Бански двор 01.06.2009. композиција “Метохијске скице” Мирослав Штаткић уз пратњу оркестра Музичке школе Владо Милошевић, Културни центар Бански Двор 01.12.2013. „Кончертино за кларинет и оркестар“ Душан Радић уз пратњу оркестра АУБЛ , Културни центар Бански Двор 02.10.2014. „ Концерт за кларинет и оркестар А-дур опК622“ W. А. Моцарт оркестар АУБЛ, Културни центар Бански Двор 16.12.1015. „Концерт за два кларинета и гудачки оркестар“ G. Ph. Telemann оркестар АУБЛ. У граду Buttriо (Италија), одржао је цијеловечерњи концерт као члан камерног састава. На концерту младих композитора 2013. године премијерно је извео дијелo за соло кларинет Младена Јанковића. Активан је као предавач, солиста, камерни и оркестарски свирач.
кларинет
Дејан Тркуља је рођен 1984. године у Бањој Луци. Нижу и средњу музичку школу завршио је у родном граду у класи професора Бориса Дукића. Као средњошколац осваја прве награде на републичким такмичењима 2001. и 2003. године.
Дипломирао је и магистрирао на Академији умјетности Универзитета у Бањој Луци, на одсјеку за кларинет, у класи професора Николе Срдића. Тренутно је апсолвент докторских умјетничких студија на Академији уметности у Новом Саду.
Као солиста, уз пратњу оркестра Академије умјетности, под диригентском палицом Бранке Радошевић Митровић, наступио је у концертним салама Београда, Сарајева и Бање Луке изводећи дјела В. А. Моцарта, К. Сен Санса, А. Копланда, Г. Ф. Телемана, К. Бабића, С. Кајкута.
Учествовао је у снимању компакт диска са композицијама Владе С. Милошевића у продукцији Академије умјетности Универзитета у Бањој Луци, те је за ту прилику премијерно снимио композицију „Севдалинка“ са пијанисткињом Тимеом Хотић. За аустријску издавачку кућу Год Рецордс снимио је композицију Даркроом, композитора Слободана Кајкута.
Одржао је солистички концерт у Београду (Галерија Коларчеве задужбине) са пијанисткињом Тимеом Хотић, а концерте у Бањој Луци (Бански двор), Требињу (Музеј Херцеговине), Бијељини, Добоју и Градишци са пијанисткињом Дуњом Јанковић, са којом већ дуже вријеме сарађује на Катедри за дувачке инструменете Академије умјетности Универзитета у Бањој Луци.
Члан је оркестра Бањалучке филхармоније од 2010. године, на мјесту првог кларинетисте.
Од 2005. до 2010. године био је запослен на мјесту професора кларинета у Музичкој школи „Саво Балабан“ у Приједору, и за то вријеме са ученицима освојио значајан број награда на домаћим и међународним такмичењима.
Од 2010. године ради на Академији умјетности Универзитета у Бањој Луци, а тренутно је у звању ванредног професора на предметима Кларинет, Методика кларинета и Оркестарске дионице.
тромбон
Нижу музичку школу је завршио у Бањалуци…
туба
је рођен 9. 5. 000. године.Нижу музичку школу је завршио…
труба
је рођен 9. 5. 000. године.Нижу музичку школу је завршио…
Први директор школе и уједно наставник виолине и солфеђа био је Владо Милошевић по којем данашња Музичка школа и носи назив…. →
© Copyright 2022 | Умјетничка школа | All Rights Reserved | Powered by Web dizajn – S