шеф одсjека
Дејан Ђорђевић – гитара, контрабас, бас гитара Нижу музичку школу је завршио...
шеф одсjека
Дејан Ђорђевић – гитара, контрабас, бас гитара
Нижу музичку школу је завршио у Бањалуци. Средњу музичку школу започиње у Бањалуци у класи проф. Дарка Кошпића, проф. Миле Ракановић и проф. Зорана Крајишника, а завршава у Београду, у музичкој школи “Јосип Славенски” у класи проф. Уроша Дојчиновића. Студије гитаре наставља у Нишу и дипломира у класи проф. мр Весне Петковић и проф. др Срђана Тошића.
Контрабас уписује 2009. године на Академији умјетности у Бањалуци, гдје је и дипломирао у класи проф. др Слободана Герића. Одржао је први солистички концерт на контрабасу у историји Бањалуке (2014), у Банском двору, представљајући свој дипломски рад. Као солиста, камерни и оркестарски музичар, усавршавао се на мајсторском курсу контрабаса, код једног од водећих свјетских контрабасиста, проф. Алберта Боћинија.
Активно се бави џез музиком и члан је „Combine” квартета од 2014. године на бас гитари и контрабасу. Са квартетом наступа на бројним фестивалима у региону и широм свијета (Санкт Петербург, Стразбур, Београд, Нови Сад, Ниш, Сарајево итд.), а у припреми је и снимање и издавање првог компакт диска.
Аутор је Наставног плана и програма за гитару и контрабас, за основне и средње музичке школе, у оквиру реформе школства Републичког педагошког завода РС.
Шеф је Одсјека гитаре у Музичкој школи “Владо Милошевић” у Бањалуци у којој ради као професор гитаре и контрабаса. На републичким и међународним такмичењима, у којима често учествује и као члан жирија, његови ученици остварују запажене резултате и освајају значајне награде.
Члан је Бањалучке филхармоније, дионица контрабаса, са којом наступа на свим важнијим културним догађајима РС, од којих као најзначајније издваја традиционални Новогодишњи концерт. Са Бањалучком филхармонијом наступа и у земљама региона и шире (Шведска, Италија, Србија…). Сарадник је и Симфонијског оркестра Академије умјетности Бањалука. Предавач је Школе гитаре у Светосавској омладинској заједници и учесник разних музичких радионица.
Заједно са колегама је оснивач и дугогодишњи члан камерног састава „Либертанго”. У периоду од 2004. до 2014. године одржава велики број концерата са поменутим ансамблом. Представио се цјеловечерњим концертом на фестивалу Сарајевска зима заједно са колегама из „Либертанга”, са којима је и снимио компакт диск (2005). Године 2008. сарађују са Народним позориштем Републике Српске на представи „Мајка храброст” Б. Брехта, у режији Мире Ерцег. Исте године са Народним позориштем РС и поменутом представом гостују на МЕСС-у, у Сарајеву. Са камерним саставом „Либертанго“ наступа и на 13. сарајевском филмском фестивалу гдје држе цијеловечерњи концерт. Године 2009, са колегама из састава “Либертанго” похађа и мастерклас „Танго Нуово”, у Италији (Губио) код проф. Ћезареа Кјакјаретеа и проф. Ђан Паола Бандинија, гдје одржавају и цјеловечерњи концерт. Са истим саставом је учествовао на представљању пјесме БиХ за Евровизију, у Сарајеву 2009. године. Концерт Либертанга у Банском двору 2004. године је снимљен и уврштен у Еврорадијску размјену. Са „Либертангом“ је учествовао у културном и концертном животу Бањалуке и региона, свирали су на бројним концертима и многим културним манифестацијама. Редовни су на концертима професора Музичке школе “Владо Милошевић”.
Од 2002. до 2007. био је активни члан оркестра КПУУ „Тарас Шевченко”, са којим наступа како у земљи тако и у иностранству (Украјина, Македонија, Хрватска, Србија…). Са оркестром снима и компакт диск. Био је члан СПД „Јединство”, а често и музичка сарадња поменутом пјевачком друштву, са којим наступа у земљи и иностранству (Италија, Грчка…). Био је и музички сарадник хору „Бањалучанке”. Као студијски музичар радио је на снимању музике у реализацији различитих фестивала (Ђурђевдански фестивал, Мали композитор…).
Отац је троје дјеце.
професор гитаре
Љиљана Милић је рођена 9. 5. 000. године.Нижу музичку школу је завршила у Бањалуци...
професор гитаре
Нижу музичку школу је завршио у Бањалуци...
професор гитаре
Александар Рађеновић рођен је 31. 8. 1985. године у Приједору у музичкој породици ...
професор гитаре
Александар Рађеновић рођен је 31. августа 1985. године у Приједору у музичкој породици гдје је завршио основну и средњу музичку школу у класи професора Александра Спасојевића и Игора Мотла. Током свог школовања остварио је изванредне резултате на републичким , савезним и интернациоаналним такмичењима и фестивалима. Добитник је многобројних првих награда и специјалних признања. Академију Умјетности у Бања Луци уписује након завршеног трећег разреда средње школе у класи др Зорана Крајишника, а дипломира 2008. године са највишим оцјенама и то као један од најбољих студената у својој генерацији. Остварио је на десетине солистичких концерата и концерата у камерним саставима широм Републике Српске, Босне и Херцеговине, Србије, Црне Горе, Хрватске и Пољске. Похађао је мајсторске курсеве и стручна предавања код најеминентнијих домаћих , европских и свјетских гитарских извођача и педагога као што су : Марко Тамајо (Marco Tamayo) - Kuba , Ђанпаоло Бандини (Gianpaolo Bandini) - Италија , Павел Штајдл - (Pavel Steidl) - Чешка, Санте Турси (Sante Tursi) - Италија, Герхард Рајхенбах (Gerhard Reichenbach) - Њемачка , Tomaж Рајтерич (Tomaz Rajteric) - Словенија , Петар Јанковић - Америка, Дарко Карајић, Срђан Тошић, Вера Огризовић, Александар Хаџи-Ђорђевић - Србија. Takoђе је учествовао на многобројним културним манифестацијама као што су: Пјеснички сусрети на козари , Кочићева српска сцена , Дани Владе С. Милошевића, Гитар Фест Бања Лука, Гитар арт Фестивал - Београд, Наисус Гитар фестивал - Ниш, Гитар фестивал - Никшић, Мајске Музичке свечаности - Бијељина, Интернационални фестивал православне музике - Хајнувка - Пољска те многобројне ликовне колоније Широм Републике Српске и БиХ . Од 2005. године је радио на мјесту професора у музичкој школи ,,Маркос Португал’’ у Добоју и музичкој школи ,,Саво Балабан’’ у Приједору а од 2007. године запослен је на истим пословима у умјетничкој школи ,, Владо Милошевић’’ у Бања Луци .
професор гитаре
Бобан Аџић је рођен 1985 године. Нижу музичку школу је завршиo у Бањалуци, школо...
професор гитаре
Бобан Аџић је рођен у Бањалуци 1985. године гдје је завршио нижу и средњу музичку школу у класи проф. Весне Милутиновић. Студије гитаре наставио је на Музичкој академији у Бањалуци гдје је дипломирао 2010. у класи проф. Зорана Крајишника, код кога тренутно похађа и мастер студије.
Као солиста у току школовања је освојио бројне прве награде на републичким такмичењима. Као студент и као професор, редовно је присуствовао семинарима на престижним међународним гитарским фестивалима и похађао мајсторске радионице код неколико водећих свјетских стручњака на пољу класичне гитаре (Цостас Цотсиолис, Зоран Дукић, Павел Стеидл, Денис Азабагић, Марцо Тамаyо, Аниелло Десидерио и др.)
Умјетничка активност Бобана Аџића обухвата низ солистичких реситала, као и преко тристо концерата са камерним саставима и музичким групама („ПроСоунд гуитар трио“, „Бандонеон Сqуаре“ квинтет, Оркестар„102 гитарске жице“, Етно група „Траг“) широм Европе, Русије и Сјеверне Америке.
Од 2006. године се бави педагошким радом, а његови ученици су добитници многих награда и признања на републичким и међународним такмичењима и фестивалима.
Уназад неколико година, активан је члан жирија на републичким такмичењима.
Од 2011. године ради као професор гитаре у музичкој школи „Владо Милошевић“ у Бањалуци.
професор гитаре
Виолета Лучић рођена је у Сарајеву. Студирала је гитару на Музичкоj Aкадемији у Београду код професорице Вере Огризовић, током које је похађала мастер класе Д. Богдановића, В. Ивановића и А. Десидерио.
2002 и 2003. учествовала је на Балкан Арт-у у Италији (Рим, Милано, Торино) и наступила као солиста и у дуелу флауте-гитаре са Сањом Матановић, са којом у наредним годинама редовно наступа. Као чланица Сарајевског гитаристичког квартета наступила је на фестивалу камерне музике у Никшићу (Црна Гора). Последње три године наступа са виолинисткињом Љубицом Црнобрња, са којом је снимила ЦД, у част 80 година постојања Музичке школе „Владо Милошевић“ из Бањалуке. Такође је активни члан оркестра „102 гитарске жице“, ансамбла који окупља професоре и студенте из Бање Луке, Приједора и Бихаћа.
Тренутно ради као професор гитаре у Музичкој школи „Владо Милошевић“ у Бањалуци.
професор гитаре
Нижу музичку школу је завршила у Бањалуци...
професор гитаре
Нижу музичку школу је завршила у Бањалуци...
професор гитаре
Сандра Сантрач је рођена у Бањалуци. Дипломске студије гитаре завршава 2005. на Академији умјетности Универзитета у Бањалуци у класи проф. Зорана Крајишника, као стипендиста Владе РС.
Магистарске студије камерне музике (виолина-гитара) завршава 2008. године на Слобомир П Универзитету у класи проф. Станка Шепића. На Алфа Универзитету у Београду (2013) завршава докторске студије из области менаџмента у култури и медијима под менторством проф. др Костадина Пушаре, као стипендиста Владе РС.
На Републичком такмичењу посљедњих година је била члан организационог одбора и жирија у категорији камерне музике. Учествовала је на међународним научним конференцијама из области економике културе (Хрватска, Мађарска, Србија, БиХ) са 14 објављених радова.
Професор је гитаре, камерне музике и читања с листа у ЈУ Музичка школа „Владо Милошевић“ у Бањалуци. Њени ученици су освајали награде на републичким и међународним такмичењима.
Наступала је у камерним саставима и активни је члан оркестра „102 гитарске жице“, чији су чланови професори и студенти из Бањалуке, Приједора и Бихаћа.
професор гитаре
Дејан Бркић рођен је у Бањалуци 1976. године, гдје је завршио основну музичку школу. Матурирао је у Музичкој школи „Јосип Славенски” у Београду у класи проф. Дарка Карајића, а дипломирао на Факултету музичке уметности у Београду у класи проф. Срђана Тошића. Од 1995. године бави се искључиво педагошким радом. Радио је у више музичких школа у Србији (Станислав Бинички, Јосип Славенски у Београду итд.), а од 2020. године запослен је у Музичкој школи „Владо Милошевић”, Бања Лука. Његови ученици остварили су низ запажених резултата на домаћим и међународним такмичењима, од којих се издвајају лауреати на републичким такмичењима музичких и балетских школа у Србији, Гитар Арт фестивалу у Београду, Војвођанском фестивалу гитаре, Међународном фестивалу гитаре у Сарајеву, Синаиа фестивалу у Румунији, Волос фестивалу у Грчкој… Значајан број његових ученика наставио је школовање на умјетничким факултетима у Београду, Бечу, Хагу, Цириху, Источном Сарајеву.
професор тамбуре
Нижу и средњу музичку школу је завршила у Бањалуци...
Први директор школе и уједно наставник виолине и солфеђа био је Владо Милошевић по којем данашња Музичка школа и носи назив…. →
© Copyright 2022 | Умјетничка школа | All Rights Reserved | Powered by Web dizajn – S